6 Ocak 2013 Pazar

Bugünlerde bizim evin halleri...

Bugünlerde, evde bıcır bıcır konuşan bezsiz bir "2 yaş" bebesi var. Son  iki aydır konuşmasını epey geliştirdi. Altını özellikle çizmek istedim; neler neler getirdi bu "2 yaş" bize. Hayatın merkezine koydu kendisini bizim kaşif. Her şey onun etrafında dönecek, gel derse gelinecek git derse gidilecek. Hele bir kere hayır dedi mi konu kapanmıştır. Hoş daha evet dediğini annesi olarak ben halaaaaaaaaaa dahaaaaaaaaaa duyamadım! Orası da ayrı bir mevzu.

Anne: -Kızım ellerini yıkayacak mısın?
Elif Alya : - Hayıııırrrr.
Anne: Kızım sen sakın ellerini yıkama tamam mı!
Elif Alya:- Hayırrrrrr, Alya yıkııııcaaaa(meali:yıkayacak)


ya da;

Anne:- Kızım çi.şin bitti mi?
Elif Alya:-Hayır.
Anne:- Kızım daha çi.şin var mı?
Elif Alya:- Hayır, bittiiiii.Buyur burdan yak:) Tamam literatüre girmiş terrible two diye, biz de seve seve kabul ettik ama bazen de eyvahhh ergenliğinde ne yapacaz diye de kaygılanmaya başladık ana baba olarak:)

Her şey onun. Onunkiler de onun, bizimkiler de onun. Her şeyi de o yapar.


Gündüz uykularını bi bırakıyoruz bi bırakmıyoruz. Ne yapıyoruz ben de bilmiyorum. Sabah 9'dan önce uyanmışsa öğlen uyuyor. Ama geç kalktı ise öğlen uyumuyor gece uykusuna erken yatıyor.

Konuşmaya başlaması ile her şey daha da güzelleşti.

-Çok sevdiii ben anne(meali: Anne seni çok seviyorum).İşte bunu duyduğuman tüm kızgınlığım yorgunluğum bitiyor.

Ana kız haftanın beş günü spora gidiyoruz. Spor yapmak için giden benim ama bizimki benden daha istekli, azimli:) Benden daha güzel yapıyor hocanın gösterdiği hareketleri.


Oyun grubuna başlayacak yakın bir zamanda. Eylül ayında bir ay gitmiş olduğu oyun grubuna devam edecek. Daha yeni bezi bıraktığı için ne zaman başlayacağına karar veremedik.Bakalım kaşifin performansına göre şekillenecek.

Hala kakaolu süt içiyor, sade süt ne zaman içecek bizim kız:S

1 yaşına kadar televizyon nedir bilmeyen kızım televizyon kolik oldu iyi mi:( Ben nerde hata yaptımmm:S Ara ara televizyonu kaldırıyorum, ya da komple fişini çekiyorum. Birkaç gün izlemediği oluyor ama bazen de ipler kaçırıyor. Mesela son iki haftadır spora da gittiğimiz için televizyon izleyemiyor:)  Bazen müziiik,diye tutturuyor o zaman da youtube'dan açıyorum ingilizce çocuk şarkılarını.

Ama daha dün Buz Devri izledi. O izlerken ben de elektirikli süpürge ile süpürge yapıyordum ki:


Elif Alya: -Anneeeeeeeeeeee, sesss yapmaaaaaaaaaaa! Git buyyydan,yolumdan çekilll!

dedi. Pes artık. Yarından itibaren yine televizyonsuz yaşama geri dönüş yapmaya hane halkı olarak karar vermiş bulunuyorum. Bakmayın hane halkı dediğime, bu kararıveren de uygulayan da benim. Eşimmmm televizyona düşman olacak; yok artık ben bunu ancak rüyamda görürüm; bilakis televizyonsuzluğa düşmandır kendisi:)

Kısacası bizim evde hayat bazen gök gürültülü, bazen bulutlu hatta yer yer karla karışık yağmurlu olsa da muhakkak günün bir bölümü oldukça güneşli...
*Fotoğraf için bir tık.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder